Aktuality


 

Nově nabízíme Zálohové ohřívače pro tepelná čerpadla a solární systémy!!!

ohřívač pro tepelná čerpadla průtokové ohřívače pro tepelná čerpadla a solární systémy

 
Navštivte nás na veletrhu ANALYTICA 2018 v Mnichově od 10. do 13. dubna 2018!!!

ANALYTICA je největší evropský odborný veletrh špičkových technologií a techniky se světovými novinkami v oborech analytika, biotechnologie, diagnostika a laboratorní technika. Pro více informací klikněte zde.

Backer Elektro CZ a.s. se zúčastní veletrhu ANALYTICA 2018, bude Vám prezentována celá řada produktů a řešení Backer Group. Paní Lada Fidlerová se těší na Vaši návštěvu v hale B2, stánek 127A, kde Vám představí technologii tištěných a trubkových topných těles a ráda pomůže najít řešení na míru Vašim požadavkům.

analytica 

Navštivte nás na veletrhu MIDEST 2018 v Paříži od 27. do 30. března 2018!!!

MIDEST  je mezinárodní veletrh se zaměřením na průmyslové subdodávky. Hlavními obory veletrhu jsou kovozpracování, zpracování plastů, kaučuku a kompozitních materiálů, elektrický a elektronický průmysl, mikrotechnika, nástroje, formy, modely a zařízení, technické textilie. Pro více informací klikněte zde.

Backer Elektro CZ a.s. se zúčastní MIDEST 2018, bude Vám prezentována celá řada produktů a řešení Backer Group. Pan Tomáš Němeček se těší na Vaši návštěvu  stánku  2Q31, kde Vám představí technologii tištěných topných těles a rád pomůže najít řešení na míru Vašim požadavkům.

MIDEST 

Navštivte nás na veletrhu MCE 2018 V Milánu od 13. do 16. března 2018!!!

MCE (Mostra Convegno Expocomfort) je nezpochybnitelně přední evropský veletrh primárně zaměřený na technická zařízení obytných a průmyslových budov, klimatizaci a obnovitelné zdroje energie. Pro více informací klikněte zde.

Backer Elektro CZ a.s. se zúčastní MCE 2018, bude Vám prezentována celá řada produktů a řešení Backer Group. Pan Radek Chlada se těší na Vaši návštěvu v hale 1 stánku M11/N12, kde Vám představí technologii rozmrazovacích topných těles a rád pomůže najít řešení na míru Vašim požadavkům.

 

Veletrh InnoTrans Berlín 2016

Mezinárodní veletrh InnoTrans pro technologie v dopravě, inovativní komponenty, dopravní prostředky a systémy tradičně pořádaný na výstavišti Messe Berlin navštívíme i letos na podzim. InnoTrans nadchne návštěvníky jedinečnou kombinací odborného veletrhu s rozsáhlou venkovní výstavou – výstavní plocha zaujímá 103 409 m2. Unikátní je prezentace technologií na 3500 m dlouhých kolejích. Opětovnou návštěvu plánuje téměř 94% z řad odborných účastníků. O návštěvě veletrhu vás budeme informovat.

Přivítání nového roku 2016

Tradicí se již stalo setkání vedení společnosti se zaměstnanci. Je důležité sdělit dosažené cíle a vytyčit plán pro nadcházející rok, ale především je třeba poděkovat za celoroční práci zaměstnancům. Velký dík tedy patří všem, kteří se podílejí na chodu společnosti. Vedení společnosti přeje pevné zdraví a pozitivní energii do nadcházejícího roku 2016.

Návštěva veletrhu Busworld 16. - 21. října 2015 v Belgii

Vystavovatelé z 36 zemí se setkali v belgickém městě Kotrijk. Veletrh Busworld se koná již od roku 1971 každé dva roky. S více než 40tiletou tradicí se řadí mezi nejstarší a nejznámější veletrhy autobusů a vozů. Návštěvnost má vzrůstající tendenci, o čemž hovoří letošní rekordní počet téměř 35000 návštěvníků ze 118 zemí!

Slavnostní otevření vysoce moderní velkosériové linky v Hlinsku

Společnost Backer Elektro CZ a.s. slavnostně otevřela 17. září 2014 novou halu v Hlinsku v Čechách.  Tradiční výrobní technologie firmy tak byly rozšířeny o tuto inovativní technologii. Vysoce moderní velkosériová linka vyrábí tištěná topná tělesa a díky této nadčasové hale se výroba těles navýší na statisíce až milión kusů ročně. V hlineckém regionu tedy Backer Elektro CZ a. s. nabídne volná pracovní místa. Oproti loňskému roku narostl počet zaměstnanců z 200 na 240 a růst lze i nadále očekávat.
Společnost Backer Elektro CZ a.s. je součástí švédského nadnárodního koncernu NIBE INDUSTRIER AB, který je náležitě hrdý na realizaci projektu tištěných topných těles, jehož otevření si nenechal ujít generální ředitel Backer Group pan Christer Fredriksson.

Kvalita a životní ovzduší

V celém procesu výroby je dlouhodobě přikládána velká důležitost kvalitě produktů. Snažíme se nastavit procesy a nalézt taková technická řešení a metody výroby, které zajistí kvalitní a spolehlivé dodávky.
Dlouholeté bohaté zkušenosti ve vývoji a konstrukci a moderní technologie výroby podporované důslednou kontrolou všech požadovaných parametrů zaručují vysokou kvalitu našich výrobků, která je současně spojena s jejich spolehlivostí a dlouhou životností.
Kontinuální vzdělávání našich zaměstnanců a zvyšování jejich kvalifikace je dalším předpokladem pro dosažení nejvyšších požadavků kvality našich výrobků. Každý zaměstnanec je zodpovědný za kvalitu své práce. Systém kvality je ve společnosti Backer Elektro CZ osvědčen certifikátem ISO 9001 vydaným certifikační společností DEKRA Certification.
Ochrana lidského zdraví a životního prostředí je pro naši společnost velice důležitým cílem, proto se na vývoj našich výrobků, výběr materiálu, konstrukci a výrobu snažíme nahlížet i z tohoto pohledu. Upřednostňujeme použití ekologicky šetrných materiálů a výrobních technologií.
Dbáme na dodržování shody se všemi požadavky z hlediska ochrany zdraví a životního prostředí (zákony, normy, nařízení vlády, místní vyhlášky, apod.), tento soulad se snažíme neustále udržovat, sledovat a ověřovat a to v rámci, od roku 2011 zavedeného a certifikovaného, systému řízení environmentu ISO 14001. Certifikát je vydán certifikační společností DEKRA Certification.

Historie a vývoj

Výroba elektrických topných těles má v Hlinsku více než sedmdesátiletou tradici. V roce 1943 zde byla založena Elektrotechnická akciová společnost ESA, která záhy nato započala také s výrobou elektrospotřebičů pro domácnost, a to vařičů a žehliček. V nich používala vlastní odporové topné spirály ukládané do keramických nosníků nebo keramických korálků.  Společnost ESA byla po zestátnění v roce 1948 následně v roce 1950 přejmenována na národní podnik Elektro-Praga Hlinsko.
V roce 1953 vzniklo vývojové a konstrukční oddělení, což umožnilo rozvoj výroby topných těles též pro všestranné použití v nejrůznějších oblastech průmyslu. V roce 1991 se Elektro-Praga Hlinsko stala opět akciovou společností a v roce 1996 byl změněn název na ETA a.s., identický s používanou značkou. Výroba topných těles byla v podniku začleněna jako závod 03.
Počátkem roku 2001 přešel závod 03 z vlastnictví ETA a.s. do vlastnictví společnosti Backer Elektro CZ s.r.o., která je součástí NIBE Element spadající pod švédský koncern NIBE INDUSTRIER AB.
V současnosti je roční produkce společnosti Backer Elektro CZ okolo 1,5 milionu kompletních topných těles v široké škále technických parametrů pro rozmanité použití v mnoha oblastech průmyslu, dopravy, domácích spotřebičů, gastronomie apod. Díky dlouholetým bohatým zkušenostem ve vývoji a konstrukci a s moderní technologií výroby je společnost Backer Elektro CZ schopna vyhovět nejnáročnějším požadavkům zákazníků v sériové i kusové výrobě elektrických topných těles.

Copyright © Backer Elektro CZ, 2002-2021